Spln november 2023

Spln november 2023: Sep mesiaca v znamení blížencov

S koncom jesene sa na nočnej oblohe objaví magický spln november 2023. V tomto článku sa ponoríme do mystiky a významu tejto fázy mesiaca v novembri, pričom sa zameriame na jeho špecifickú fázu v znamení Blížencov. Táto fáza Mesiaca otvára brány pre rôzne rituály, meditácie a oslavy spojené s energiami tohto obdobia.

Budeme preskúmavať tradičné aj moderné pohľady na fázu plne osvieteného mesiaca v novembri a aké výzvy a príležitosti môže prinášať. Od meditácií pod svitom mesiaca až po nastavenie cieľov v znamení Blížencov. Zdvihnite oči k oblohe, a poďte spoločne objaviť kúzla a tajomstvo, ktoré vám tento okamih môže priniesť.

Čo je to spln?

Spln je fáza Mesiaca, keď je jeho osvetlená pologuľa orientovaná tak, že je vidieť zo Zeme ako plne osvietený kotúč. Táto fáza nastáva, keď Mesiac leží presne oproti Slnku vo vzdialenosti 180 stupňov na obežnej dráhe okolo Zeme. Počas tohto obdobia je Mesiac úplne osvietený slnečným svetlom a je vidieť na nočnej oblohe ako jasná guľa.

Úplnok sa často spája s rôznymi kultúrnymi a náboženskými tradíciami, a niektoré kultúry mu prikladajú osobitný význam alebo slávnostný charakter.

Spln november 2023

Kedy bude novembrový spln 2023?

V novembri 2023 môžete očakávať spln, ktorý bude vrcholiť v pondelok 27. novembra okolo 10:16, a bude sa nachádzať v znamení Blížencov. Počas tohto obdobia bude Mesiac plne osvietený slnečným svetlom a bude jasne viditeľný na nočnej oblohe. V astrológii môže mať celkom osvietený mesiac v znamení Blížencov rôzne interpretácie a významy, ktoré odrážajú vplyv tohto astrologického znamenia na emocionálne a energetické pole. Táto fáza Mesiaca môže tiež ovplyvniť niektoré kultúrne alebo náboženské tradície spojené s fáz plne osvieteného mesiaca. Po novembrovom splne bude nasledovať nov december 2023.

Mesačná fáza pre november

🌖Cúvajúci mesiacnedeľa 5. november o 09:37♌Lev
🌑Novpondelok13. november o 10:27♏Škorpión
🌒Dorastajúci mesiacpondelok20. november o 11:50♒Vodnár
🌕Splnpondelok27. november o 10:16♊Blíženec
Tabuľka mesačných fáz november 2023

Prečítajte si tiež, kedy prebehnú ostatné splny a novy 2023.

Ako sa hovorí novembrovému splnu?

Niektoré názvy pre splny bývajú spojené s tradičnými názvami mesiacov v rôznych kultúrach. V niektorých prípadoch môže byť názov spájaný s regionálnymi alebo miestnymi názvami, alebo môže mať nejaký názov v rámci špecifických tradičných alebo kultúrnych prístupov. V niektorých indiánskych kultúrach v Severnej Amerike boli splny pomenovávané podľa prírodných javov alebo aktivít spojených s daným mesiacom. Názvy môžu byť odlišné v závislosti od konkrétnych tradícií alebo domorodých kultúr.

Novembrová fáza osvieteného mesiaca je niekedy označovaný ako „Bobrí spln“. Toto označenie je spojené s tradičným indiánskym etnickým označením, ktoré pripisovalo tomuto novembrovému obdobiu, keď bobri začínali pripravovať ich príbytky na zimu. Táto tradícia bola prenesená do európskej kolonizácie a stala sa súčasťou americkej kultúry.

Spln november

Spln november 2023 a jeho vplyv

Vplyv je často vnímaný rôznymi spôsobmi, a to najmä v oblasti viery, tradícií a folklóru. Niektorí ľudia veria, že táto fáza mesiaca môže ovplyvňovať psychiku a emócie ľudí, pričom tvrdia, že v tomto období sú ľudia viac emotívni, citliví alebo majú problémy s nespavosťou. Avšak, vedecké štúdie k tejto téme majú zmiešané výsledky a nedokážu jednoznačne potvrdiť existenciu tohto vplyvu. Ďalšia oblasť diskusie sa týka vplyvu na kvalitu spánku, kde existujú teórie o možnom ovplyvnení hormónu melatonínu, ktorý je spojený so spánkom.

Čo sa týka vplyvu na prírodu, štúdie naznačujú, že niektoré druhy zvierat a rastlín môžu byť synchronizované s mesačnými fázami. Napríklad niektoré druhy rýb môžu byť aktívnejšie počas tohto obdobia plného mesiaca, a existuje záujem o skúmanie vzťahov medzi fázami Mesiaca a správaním či rozmnožovaním rôznych druhov. Celkovo možno povedať, že vplyv na ľudí a prírodu zostáva diskutovanou témou, kde subjektívne vnímanie a kultúrne vplyvy hrajú významnú úlohu.

Aký bude spln v znamení Blížencov?

Astrologický vplyv fáz Mesiaca, vrátane splnov, je často interpretovaný podľa znamenia zverokruhu, v ktorom sa Mesiac nachádza v danom okamihu. Znamenie zverokruhu sú astrologické symboly, ktoré sa prideľujú každému obdobiu, kedy Slnko prechádza konkrétnym sektorom oblohy. Každé znamenie má jeho vlastné charakteristiky a významy v astrológii.

Znamenia Blížencov sú spojené s vlastnosťami ako je komunikatívnosť, zvedavosť, adaptabilita a mnoho záujmov. Keď nastane fáza plného mesiaca v znamení Blížencov, astrológovia môžu interpretovať jeho vplyv tak, že podporuje komunikáciu, učenie, a vzájomné vzťahy. Ľudia narodení začiatkom a uprostred júna, kedy je Slnko v znamení Blížencov, môžu pociťovať túto novembrovú fázu mesiaca intenzívnejšie.

Je dôležité poznamenať, že astrológia je viac v oblasti viery a kultúry ako vo vedeckom zmysle, a vedecká komunita má tendenciu byť skeptická k tvrdeniam o astrologických vplyvoch. Každý však má osobný prístup k týmto témam, a niektorí ľudia môžu nachádzať astrológiu ako užitočnú alebo inšpiratívnu.

Spln 2023

Čo robiť pri splne?

Spln, obdobie, keď je Mesiac plne osvietený a jasne viditeľný na nočnej oblohe, môže byť pre mnohých ľudí zvláštnym časom spojeným s rôznymi rituálmi a tradíciami. Niektorí z nás si užívajú pozorovanie jasného kotúča Mesiaca a využívajú túto fázu na meditáciu či stíšenie mysle. Pre niektorých má táto fáza mesiaca silné spirituálne významy a môže byť vnímaný ako doba energického posilnenia. V astrológii je úplne osvietený mesiac v znamení Blížencov spájaný s komunikáciou, zvedavosťou a adaptabilitou. Ľudia môžu využívať tento čas na meditáciu, manifestáciu a nastavovanie nových cieľov. Mnohí nájdu radosť v jednoduchých prechádzkach pod mesačným svitom alebo v sledovaní nočnej oblohy.

Tradičné slávnosti a rituály spojené s týmto obdobím plného mesiaca sú rôznorodé a často závisia od kultúrnych a náboženských tradícií. Môžete skúmať a prijímať prvky, ktoré rezonujú s vašimi hodnotami a presvedčeniami. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete venovať čas meditácii, sledovaniu Mesiaca alebo rituálom spojeným s vašou osobnou spiritualitou, fáza osvieteného mesiaca môže slúžiť ako príležitosť na spojenie s prírodou a na hlbšie porozumenie vlastnému vnútri.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Partnerská numerológia: Hodíme sa k sebe podľa dátumu narodenia?

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *