ako schudnúť 10 kg

Ako schudnúť 10 kg: Dodržujte tieto tipy a zvládnete to tiež

Pýtate sa, ako schudnúť 10 kg? Pre mnoho ľudí to môže byť výzvou, ale s dodržiavaním správnych stratégií to rozhodne nie je nemožné. Dnes sa teda zameriame na niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť váš cieľ schudnúť 10 kg, a to zdravo as dlhodobým efektom.

„Bohužiaľ“ tieto tipy nezahŕňajú žiadne magické tabletky, ale založené sú čisto na overených vedeckých princípoch a fungujú tak, že vám pomôžu vytvoriť zdravé návyky, ktoré vám umožnia dosiahnuť a udržať si váhu, po ktorej túžite. Aké konkrétne kroky môžete urobiť, aby ste splnili svoj cieľ schudnúť 10 kg?

Ako schudnúť 10 kg

Rýchle, ale napriek tomu efektívne schudnutie 10 kilogramov. Je to vôbec možné? Aj pri rýchlom chudnutí odporúčame, aby ste sa vyhli náhlym a drastickým zmenám v strave a cvičení, pretože to môže byť veľmi škodlivé pre vaše zdravie. Telo dokonca na drastické zmeny môže reagovať tak, že naopak začne uchovávať nadbytočné tuky, a len tak sa ich už v budúcnosti nezbavíte.

Čo treba dodržiavať

Zdravý a dlhodobo udržateľný prístup k chudnutiu teda zahŕňa dodržiavanie nasledujúcich odporúčaní:

Sledujte svoj príjem kalórií 

Zistite, koľko kalórií potrebujete, aby ste dokázali udržiavať svoju súčasnú hmotnosť a cítili sa pri tom dobre, a potom tento príjem kalórií znížte o 500 až 1 000 kalórií denne. To okamžite naštartuje efekt chudnutia. Vypočítajte si hodnotu svojho BMI. Tá vám ukáže, ako ste na tom s nadváhou.

Jedzte zdravú a vyváženú stravu

Zakomponujte do svojho jedálnička veľké množstvo ovocia, zeleniny, celozrnných výrobkov, bielkovín a zdravých tukov.

Pravidelne cvičte

Pre rýchle schudnutie pokojne aj 10 kíl sa odporúča cvičiť minimálne 30 minút denne, aby ste spaľovali kalórie a podporili svoje zdravie.

Pite dostatok vody

Voda pomáha urýchľovať metabolizmus a zároveň vás udržuje hydratované, čo je dôležité, aby si telo nezačalo robiť tukové zásoby.

Dostatočne spite

Aj dostatok spánku, ideálne učebnicových 8 hodín denne, je dôležitý pre udržanie zdravého metabolizmu a reguláciu hmotnosti až o 10 kg.

Čo ďalej pomôže v snahe schudnúť 10 kíl?

Kým vyššie uvedený zoznam rád je síce v snahe schudnúť najefektívnejší a tiež najčastejšie omieľaný, tak ale existujú aj ďalšie menej tradičné rady na schudnutie väčšieho množstva kilogramov.

Konkrétne medzi menej tradičných tipov, ktoré vám môžu pomôcť v ceste, ako schudnúť 10 kilogramov, patria:

  • Majte pod kontrolou svoje emócie a stresStres a negatívne emócie môžu viesť k nadmernému prejedaniu sa, a tým pádom aj k priberaniu na váhe. Naučte sa teda, ako riešiť svoje emócie bez konzumácie zbytočne veľkého množstva jedla. Skúsiť môžete napríklad cvičenia, meditácie alebo kreatívne aktivity.
  • Vyhnite sa nezdravým návykom, ako sú fajčenie alebo pitie alkoholu – Tieto návyky dokážu negatívne ovplyvňovať vaše trávenie a ľahko sa tak stanú vašimi protivníkmi v snahe vymazať kilogramy z váhy.
  • Využívajte potravinové doplnky – Niektoré potravinové doplnky, ako sú tie s obsahom proteínov a zdravých tukov, je možné efektívne využívať aj pri radikálnejšom chudnutí bez straty svalovej hmoty.
  • Naučte sa správnemu dýchaniu – Dokonca aj taká drobnosť ako správne dýchanie má priamy vplyv na funkciu metabolizmu, navyše pomáha regulovať stres.
  • Zvážte zaradenie prerušovaného pôstuPrerušovaný pôst , pri ktorom dochádza k časovo vyhradenému odpočinku od jedla, môže pomôcť pri chudnutí a zlepšiť celkového zdravia.
ako schudnúť 10 kg

Ako dlho trvá schudnúť 10 kg?

Je dôležité si uvedomiť, že každý je jedinečný a čo funguje pre jedného, tak nemusí fungovať pre druhého. Preto je dôležité skúšať rôzne prístupy a nájsť ten, ktorý je pre vás najúčinnejší a najvhodnejší. Nezabúdajte ani na to, že zdravé chudnutie by malo byť pomalé a trvalé, aby ste dokázali tieto svoje výsledky udržať.

Časový horizont, ktorý je potrebný na schudnutie 10 kilogramov závisí od mnohých faktorov, ako sú súčasný stav tela, strava, fyzická aktivita a rýchlosť metabolizmu. Všeobecne sa však predpokladá, že za týždeň je možné udržateľne a zdravo schudnúť 1-2 kilogramy. Celý proces teda môže trvať1 až 3 mesiace, ale pokojne aj dlhšie.

Cesta k úspešnému schudnutiu 10 kg teda môže byť dlhá a vyžadovať trpezlivosť a vytrvalosť. Avšak, ak budete dodržiavať vyššie uvedené tipy a budete sa držať zdravého a vyváženého jedálnička spolu s pravidelným cvičením, určite dosiahnete svoj cieľ. Zdravie a štíhla línia sú cennými darmi, ktoré stoja za to získať a udržať si ich.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *